Mi, micsoda...
A tan legfontosabb tanulsága az volt számomra, hogy a világon nincs senki más, aki több szeretetet érdemelne
tőlem, mint saját magam.
 


Nyirokmasszázs/drénezés
A nyirokrendszer gondoskodik a testben felhalmozódó salak- és mérgezőanyagok eltávolításáról. Ha zavarok lépnek felé a nyirokrendszer működésében, felgyülemlik a víz a szövetekben, és duzzadások alakulhatnak ki (ödémák). A nyirokmasszázs-terápia célja, hogy helyreállítsa a szövetben felgyülemlett víz mennyisége és a nyirokpályák teljesítőképessége közti felbomlott egyensúlyt, valamint hogy felélénkítse az immunrendszert. A manuális nyirokmasszázst Emil Vodder dán fizioterapeuta fejlesztett ki az 1950-es években Cannes-ban. Simító, pumpáló mozdulatokkal kiürítik a nyirokcsomót és meggyorsítják a pangó nyirok elfolyását.

Peeling
A krémekben és gélekben található finom csiszolószemcsék segítségével választják le és radírozzák le a felső elhalt bőrpikkelyeit. A bőrkép finomabbá válik, amely a következtében növekszik a magas értékű ápolószerek iránti felvevőképesség.


Öt tibeti
Az „Öt tibeti” elnevezés egy teljes körű energiaprogramot takar, amelyet eredetileg öt tibeti szerzetes fejlesztett ki. A program öt speciális testmozgásból épül fel: a körzés, a gyertya, a félhold, a híd és a hegy. A gyakorlatok rendszeres végzése a testi és lelki folyamatok harmonizálása mellett vitalitást, elégedettséget és életörömet garantál. Fontos a gyakorlatok napi végzése, amelyeket hétről hétre fokozni kell. Az „Öt tibetit” egyszerűen el lehet sajátítatni és integrálni a hétköznapokra.

Phytoterápia
Napjainkban egyre nagyobb népszerűségnek örvend a gyógynövények használata, mivel először a betegségek szimptómái ellen hatnak, ugyanakkor nem fojtják el annyira ezeket, mint a kémiai szerek. A természetgyógyászat célja nem csupán a panaszmentesség gyors elérése, hanem sokkal inkább a test ösztönzése a betegség okainak végérvényes leküzdésére. A növényi eredetű gyógyszerek hagyományos elkészítési formája a tea, főzet, öntet vagy kivonat forma. Emellett alkalmazásra kerülnek növényi pirulák, tinktúrák, ivókúrák, kötések, kenőcsök, szirupok és olajok formájában.

Qi gong (ejtsd: „csi gung”)
A kínai légzés- és meditációs terápia fontos alkotórésze. Legfontosabb eleme a tudatos légzés, amelyet lassú, koncentráltan kivitelezett mozdulatokkal kötnek össze. Segítségével elsősorban a blokádokat oszlatják el, egyúttal megszüntethetők olyan panaszok is, mint a magas vérnyomás, az izomzat feszessége és a vegetatív idegrendszer zavarai. A technikát folyamatosan gyakorolni kell, de az edzettségi állapottól függetlenül minden korosztály számára könnyen elsajátítható.

Rasul-fürdő
A keleti gőzfürdő e fajtájának alkalmazása során iszapból és gyógyhatású földből készült pakolásokat helyeznek a bőrre. A speciálisan előmelegített rasultérben a pakolások megszáradnak, ezeket lassan ledörzsölik, végül pedig meleg, permetszerű esővel távolítják el a maradékot. Ezt gyógynövény és aroma ápolótermékekkel végzett kezelés követi, amelynek eredményeképpen a bőr puhává és simává válik.


Reiki
A japán terápiaforma végzése során a terapeuta gyengéd kézrátétellel energiablokádokat old fel és így aktiválja a test öngyógyító erejét. Elsősorban a stressz tüneteinek és izomfeszültségek fellépése esetén alkalmazzák fájdalomcsillapítás céljából. A nyugati orvostudományban gyógyító hatása nem bizonyított.

Rekreáció
Üdülés; felfrissülés, amelyhez a gyógyító és üdülést biztosító szolgáltatásokon túlmenően szórakozási (sport, kultúra, játék, stb.) lehetőségeket is biztosítani kell.


Elérhetőség:
Tel: 06/30 209-6000